Technologia / Stan Zerowy

Stan zerowy należy do najbardziej newralgicznych etapów budowy. Fundament to jeden z najważniejszych elementów budynku, dobrze wykonany fundament gwarantuje możliwość korzystania z budynku przez wiele pokoleń. Z kolei błędy popełnione na tym etapie, zaowocują najwyższymi kosztami remontów i poprawek.


fot. Ziemia zawierająca organiczne cząstki zostaje usunięta.

Poniżej postaramy się pokazać Państwu jak wielką wagę przykładamy do tego etapu.

 

Budowę rozpoczynamy od wytyczenia budynku, oraz usunięcia ziemi roślinnej, zwanej humusem. Pozostawienie resztek roślin bądź innych cząstek organicznych, jest niedopuszczalnym błędem w sztuce. Niedopuszczalne jest zebranie jedynie trawy wraz z najpłyciej leżącymi korzeniami,  takie postępowanie grozi szybkim rozwojem grzybów pleśniowych jak i domowych w dopiero co ukończonym budynku.

  


 

 

 

 

 

 

 

fot. Ławy schodkowe.      fot. Precyzyjne wykopy.

 

Nasze wieloletnie doświadczenie wykazało, że ręczne przygotowywanie wykopu fundamentowego umożliwia uzyskanie jakości nieosiągalnej w systemie maszynowym. Wbrew obiegowym opinią, czynność ta wymaga sporej fachowości, dlatego kopaniem fundamentów w naszej firmie zajmuje się wyspecjalizowana ekipa. Wykopy fundamentowe wykonujemy według sznurków, technika ta stosowana przez odpowiednio wyszkolonych ludzi, gwarantuje najwyższą jakość wykonania najbardziej skomplikowanych fundamentów, jakiej nie można uzyskać koparką.

Precyzyjnie wykonane wykopy umożliwiają zalewanie bez wcześniejszego szalowania, dzięki czemu budynek jest znacznie stabilniej osadzony.

 


fot. Zbrojone osadzanie słupów

Przed zalaniem wykopane fundamenty należy zazbroić, do tego etapu przykładamy szczególną uwagę, dodatkowo wzmacniamy narożniki jak i połączeni wzdłużne, kontrolujemy wysokość na której zbrojenie zostanie umieszczone w betonie. Betony które stosujemy są betonami towarowymi, atestowanymi, dostarczanymi przez profesjonalne betoniarnie. Jednak beton spełnia wymogi betonu B20 jedynie wówczas gdy podczas zalewania jest wibrowany.

Wibracje powodują lepsze łączenie betonu ze zbrojeniem oraz likwidują wszelkie wolne przestrzenie wewnątrz betonu, a ten dostaje się do każdej nawet najmniejszej szczeliny. Nasza firma posiada specjalne wibratory budowlane, dedykowane do poszczególnych elementów.

Izolację pomiędzy murem fundamentowym a ławą stanowi podwójna papa termozgrzewalna.


fot. Wzmocnienia narożników

Niezwykle istotną kwestią jest, by mur fundamentowy nie posiadał żadnych dziur czy szczelin, przez które w przyszłości mogła by dostawać się wilgoć. Stopień zagęszczenia podsypki fundamentowej wymusza dodatkowe zbrojenia narożników w przeciwnym razie zagęszczenie rozerwało by narożniki.

Nie zawibrowanie ławy żelbetowej jak i podsypki ma wpływ na osiadanie posadzki, dlatego nasza firma stosuje listwę wibracyjną która poprawia połączenie betonu z piaskiem.

 

Galeria:

 

 

All rights reserved © 2010. Realizacja: Synergia Agencja Interaktywna Poznań

Reklama i budowa wizerunku w sieci: widoczni
Widoczni

close