5 powodów, dla który warto wybudować nowoczesną stodołę MYTKOWSKI

MytkowskiBlog
5 powodów, dla który warto wybudować nowoczesną stodołę MYTKOWSKI

Spis treści

Domy jednorodzinne typu nowoczesna stodoła – dach dwuspadowy, rynny bezokapowe, prosta bryła – zyskały na popularności kilka lat temu i wciąż są na topie. Minimalizm, design, prostota przekładają się także na energooszczędność domu jednorodzinnego, co ma obecnie ogromne znaczenie. Zastanawiasz się, czy dom typu nowoczesna stodoła jest dla Ciebie? Poznaj 5 powodów na TAK!

Prostota to prosta droga do domu

Dom nowoczesna stodoła to przede wszystkim prosta bryła ułożona w literę I, L lub T. Nowoczesną stodołę łatwo wpasować głównie w wąską działkę, ale doskonale sprawdzi się też na większym terenie. Co ciekawe, nowoczesna stodoła bardzo dobrze prezentuje się na skarpie. Istnieje wtedy możliwość dobudowania podziemnego garażu. Prosta bryła to też szybsza budowa – im prostsza bryła tym łatwiejsza budowa domu i mniej „odpadu” z materiału budowlanego. Czas budowy może skrócić się nawet o kilka tygodni, oczywiście w zależności od różnych czynników zewnętrznych.

Energooszczędność

Prosta bryła domu typu nowoczesna stodoła przekłada się także na jej energooszczędność. W jaki sposób? Wszelkie wykusze, załamania w ścianach zwiększają ryzyko wystąpienia mostków termicznych, a tym samym zwiększają utratę ciepła. W przypadku prostych i jednolitych brył minimalizujemy wystąpienie mostków termicznych, co przekłada się na wysokość rachunków za ogrzewanie. Dodatkowo, istnieje większa możliwość umiejscowienia dużych przeszkleń, które pozwalają na szybsze nagrzewanie wnętrz. Prosta bryła to oczywiście nie wszystko. Dach dwuspadowy natomiast daje większą przestrzeń i łatwiejszą do montażu paneli fotowoltaicznych. Oczywiście tutaj również dużą rolę odgrywa ustawienie budynku względem południa.

Funkcjonalność

Coraz większą wagę przykładamy do komfortu i funkcjonalności domu jednorodzinnego. Wybierając dom parterowy stodoła, które są wygodne na każdym etapie życia – kiedy mamy małe dzieci, czy w momencie gdy stajemy się starsi i schody stają się sporym wyzwaniem. W domach piętrowych łatwiej oddzielić strefę dzienną od nocnej. Projekt domu nowoczesna stodoła to funkcjonalne rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń. Salon, kuchnia, spiżarnia, WC i wiatrołap są zazwyczaj po przeciwnej stronie domu niż pokoje i sypialnia.

 

Strefa pod sufitem

Dom parterowy stodoła daje wiele możliwości. W łatwy sposób jesteśmy w stanie wydzielić poddasze, zarówno to użytkowe, jak i nieużytkowe. Zyskujemy dodatkową przestrzeń, przeznaczoną na pokoje albo strych, gdzie przechowujemy narzędzia, sanki, sprzęt do sportów zimowych oraz letnich czy dodatkowe kołdry. Jeśli chcemy po prostu cieszyć się dużą przestrzenią, możemy ją powiększyć wzwyż, czyli zdecydować się na dom parterowy z antresolą. Takie rozwiązanie jest cenione przez miłośników przestrzeni, niesztampowych aranżacji wnętrz. Półpiętro może stać się miejscem na biblioteczkę, bujną roślinność czy wystawką na obrazy.

 

Strefa pod sufitem

Dzięki swojej prostocie, nowoczesne stodoły są elastycznym rozwiązaniem także architektonicznie. W łatwy sposób można dopasować elementy dekoracyjne elewacji, ulokowania wąskich, jak i szerokich okien. Dom typu stodoła wpisuje się także w każde otoczenia – miasta, wsi, w okolicach zielonego lasu czy zabudowanej dzielnicy. Dom parterowy stodoła zawsze będzie wyglądać pięknie.

 

Nowoczesna stodoła MYTKOWSKI

MYTKOWSKI to firma budowlana z ponad 20-letnią tradycją. Wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów i tworzymy najlepsze rozwiązania – architektoniczne, instalacyjne, technologiczne. Stworzyliśmy własny podstawowy standard energooszczędny MYTKOWSKI. Bazujemy na solidnym ociepleniu styropianem grafitowym, stolarce okiennej i drzwiowej o parametrach pasywnych, a także dodatkowych rozwiązaniach takich jak pompa ciepła, rekuperacja czy panele fotowoltaiczne. Posiadamy własną bibliotekę projektów domów jednorodzinnych parterowych i piętrowych. Wśród nich jest kilkanaście projektów nowoczesna stodoła. Tworząc koncepcje, skupiamy się na funkcjonalności, komforcie oraz ergonomii.

Zapoznaj się z naszą ofertą:

Zobacz również

Skontaktuj się z nami.
Zbudujemy dla Ciebie piękny dom.