Nowocześnie i tradycyjnie, czyli projekt STODOŁA

MytkowskiBlog
Nowocześnie i tradycyjnie, czyli projekt STODOŁA

Spis treści

Trend na budowy domów typu nowoczesna stodoła cały czas się utrzymuje. Połączenie minimalizmu, dużych przeszkleń z tradycyjną bryłą i dwuspadowym dachem bezokapowym wzbudza zachwyt wśród wielu osób. Czy to dom także dla Ciebie?

Już od ponad 5 lat zainteresowanie domami jednorodzinnymi typu nowoczesna stodoła wzrasta. Cechy charakterystyczne takie jak duże przeszklenia, otwarta przestrzeń, minimalizm, połączenie tradycji i natury z nowoczesnymi i komfortowymi wnętrzami wpisują się idealnie w trendy 2022 roku

Jak wygląda nowoczesna stodoła?

Nowoczesna stodoła architektonicznie nawiązuje do stodół gospodarczych, budowanych na wsiach. Prosta bryła zakończona jest dachem dwuspadowym bezokapowy, bez dodatkowych balkonów. Aby dodać jej lekkości i nowoczesności, wstawiane są duże przeszklenia, głównie drzwi tarasowe przesuwne typu HST. Jakiś czas temu nowoczesne stodoły były domami o prostej bryle w jednej linii. Obecnie szkielet domu jednorodzinnego typu nowoczesna stodoła układa się często w literę L lub T.

Eko czyli w bliskości z naturą

Nowoczesne stodoły to także energooszczędność. Nie liczy się tylko i wyłącznie architektura, która dzięki dużym przeszkleniem wizualnie zbliża do natury. Ogromne znaczenie mają energooszczędne rozwiązania dla domu takie jak panele fotowoltaiczne, okna i drzwi frontowe o parametrach pasywnych, pompa ciepła czy rekuperacja. Dzięki temu utrzymanie komfortu i ciepła w domu typu nowoczesna stodoła jest tańsze i łatwiejsze. Dowiedz się więcej o autorskim energooszczędnym standardzie MYTKOWSKI.

Aranżacja wnętrz

Nowoczesne stodoły to nie tylko prosta bryła, ale komfortowe wnętrza. Obecnie domy budowane są tak, aby było widać i czuć przestrzeń wewnątrz. Aneks kuchenny, jadalnia i salon stanowią często jedno, duże pomieszczenie, które nie są oddzielone od siebie ścianami działowymi. Aby zyskać jeszcze bardziej na optycznym powiększeniu, można pozostawić wiązary niezabudowane sufitem. Dodatkowo, drewniane elementy nadadzą ciepłego i tradycyjnego designu. Do tego dochodzą duże przeszklenia w postaci okien narożnych, okien typu PIXEL czy drzwi tarasowych HST. Te trzy elementy sprawiają, że panująca w domu przestrzeń jest wyczuwalna i dostrzegalna.

Wybierz swoją stodołę

Firma Mytkowski posiada ponad 100 projektów domów parterowych i piętrowych w swojej bibliotece projektowej. Wśród nich są również nowoczesne stodoły, m.in. Agleria, Zahora 2, Anveo, Aqueda, Braga, Alpaya, Monza czy Barierr. Są to zarówno domy parterowe, jak i piętrowe o różnej powierzchni. Prosta bryła, funkcjonalne i przestronne pomieszczenia to ich główne cechy. Mytkowski ma także na swoim koncie kilkanaście wybudowanych nowoczesnych stodół na podstawie indywidualnych koncepcji Klientów. Co więcej, od lutego 2022 Mytkowski rozpoczął współpracę z portalem NOWOCZESNA STODOŁA, jako generalny wykonawca tego typu domów jednorodzinnych.

Zapoznaj się z naszą ofertą:

Zobacz również

Skontaktuj się z nami.
Zbudujemy dla Ciebie piękny dom.