Światło w dobrym stylu

MytkowskiBlog
Światło w dobrym stylu

Spis treści

Letnie wieczory najprzyjemniej spędza się na tarasie – widok gwiazd, ciepły wiatr, długie rozmowy z najbliższymi. Aby ten czas był jeszcze przyjemniejszy warto pomyśleć o odpowiednim oświetleniu. 

Oświetlenie tarasu jest jednym z elementów wystroju domu. Podkreśla bryłę domu jednorodzinnego, tworzy niepowtarzalny klimat, a dodatkowo pozwala na doświetlenie tarasu. Kiedyś dużą popularnością cieszyły się latarnie stojące lub wiszące. Obecnie ustąpiły miejsca minimalistycznemu i ekologicznemu oświetleniu LED. Takie rozwiązanie zastosowaliśmy w naszym Domu Modelowym we współpracy z firmą TOPMET Light.

Z szacunku do energii

Oświetlenie LED jest jednym z najbardziej ekologicznych typów oświetlenia. Świadczą o tym przede wszystkim liczby. Oświetlenie LED pobiera o 80% mniej energii elektrycznej niż tradycyjna żarówka. Dodatkowo, jest ona prawie całkowicie zamieniana na światło, a nie na emitowane ciepło. Co więcej, daje światło natychmiast i służy nam o wiele dłużej – żywotność oświetlenia LED szacuje się nawet na 6 lat. Powyższe fakty są nie do podważenia, a coraz wyższa świadomość i poczucie odpowiedzialności za środowisko naturalne przemawiają do użytkowników. Dlatego coraz chętniej sięgamy po rozwiązania LED zarówno do wnętrz, jak i na zewnątrz.

 

Nowoczesny minimalizm

Jeszcze kilkanaście lat temu na tarasach widać było wolnostojące latarnie albo kinkiety w kształcie latarni. Dziś trend się zmienił. Cenimy minimalizm i nowoczesność. Dlatego coraz większym zainteresowaniem od pewnego czasu cieszy się oświetlenie LED w formie linii na suficie, w ścianie czy podłodze. Właśnie takie rozwiązanie zastosowaliśmy w naszym Domu Modelowym. We współpracy z TOPMET Light wybraliśmy taśmę LED, którą umieściliśmy w profilu wpustowym SMART-IN16. Profil został wybrany tak, by pasował do wnęki wykonanej w elewacji sufitu. Stosując odpowiednią taśmę LED uzyskaliśmy efekt ciągłej linii światła na kloszu. My postawiliśmy na hermetyczną taśmę LED OSRAM – idealna do zastosowania na zewnątrz, także w miejscach narażonych na wilgoć. Razem z profilem zastosowany został klosz C3 klik w wersji mlecznej, który nie tylko pozwala uniknąć widocznych punktów diod świecących, ale dodatkowo również zabezpiecza całość instalacji przed czynnikami zewnętrznymi, zabrudzeniami i ułatwia konserwację. Aby zwiększać lub zmniejszać natężenie światła, wystarczy odpowiedni panel sterowania. Jaki efekt uzyskaliśmy? Nowoczesny minimalizm, który podkreśli design oraz kształt domu, a do tego rozświetloną przestrzeń, idealną na wieczory ciepłe i te chłodniejsze.

Zapoznaj się z naszą ofertą:

Zobacz również

Skontaktuj się z nami.
Zbudujemy dla Ciebie piękny dom.