Z szacunku do energii

MytkowskiBlog
Z szacunku do energii

Spis treści

Domy energooszczędne z każdym rokiem zyskują coraz większą popularność. Dlaczego? Z trzech powodów. Pierwszy z nich to komfort mieszkania, drugi – względy ekonomiczne i niższe rachunki za ogrzewanie, a trzeci to dbałość o środowisko naturalne. 

Jako społeczeństwo jesteśmy coraz bardziej świadomi. Chcemy wybierać najlepsze rozwiązania i zadbać o jakość naszego życia. Jesteśmy ekonomiczni i ekologiczni – w końcu stan naszej planety wpływa na nasze zdrowie, a dodatkowo przekłada się na nasz portfel. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na domy energooszczędne. 

Lepsza termoizolacja to lepszy dom

Zawsze powtarzaliśmy Klientom, że zanim wyda się dodatkowe pieniądze na drogę dachówkę lub na telewizor zajmujący pół ściany, powinno się w pierwszej kolejności zainwestować w docieplenie budynku. To jest coś, czego już się później nie poprawi. Raczej nikt po 5 latach od budowy, jak odłoży już trochę pieniędzy, nie zrywa elewacji, żeby dołożyć styropianu. Izolacja termiczna nowego budynku to jest coś, co powinno się zrobić raz, a dobrze. Zawsze oferowaliśmy w podstawowym standardzie dobry poziom izolacji, ale jak już ktoś chciał włożyć w swój dom dodatkowe pieniądze, to mówiliśmy NAJPIERW OCIEPLENIE

Takie działanie doprowadziło do tego, że mnóstwo Klientów odbierało sobie od razu dodatkowy pakiet dociepleń. Wybudowaliśmy już kilkadziesiąt domów z osławionym grafitowym styropianem w swoim najlepszym wydaniu (lambda 0,031 x gr. 25 cm), z bardzo wydajnymi systemami rekuperacji, ekologicznymi pompami ciepła lub z 30 cm warstwą wełny skalnej, przykrywającą dom niczym ciepła kołdra. 

Poskutkowało to tym, że dzisiaj mamy dosyć pokaźne portfolio domów energooszczędnych, którym możemy się pochwalić, a w ostatnim czasie prawie każdy Klient decydował się na oferowane przez nas rozwiązania z górnej półki. 

Nowy standard energooszczędny

W naturalny sposób, wyznaczając regularnie najwyższe standardy rynkowe i dążąc do jak największego zadowolenia naszych Klientów, doszliśmy do momentu, w którym standard energooszczędny stał się naszym standardem podstawowym. Co w nim oferujemy? Przede wszystkim, jest to ocieplenie fundamentów, podłogi oraz elewacji grafitowym styropianem, który jest lepszym izolatorem ciepła od białego styropianu. Dodatkowo, montujemy okna 3-szybowe, cechujące się bardzo małymi stratami ciepła oraz drzwi zewnętrze w standardzie pasywnym. Wszystkie mają doskonałe współczynniki, lepsze od tych oferowanych na rynku. Sama stolarka jako produkt to część sukcesu. Ogromne znaczenie ma właściwy montaż – SZCZELNY MONTAŻ, często niewłaściwie nazywany „ciepłym montażem”. W sposób warstwowy montujemy okna za pomocą taśm paraizolacyjnych i paroprzepuszczalnych, co umożliwia redukcję mostków cieplnych. 

Aby wzmocnić energooszczędność, przygotowaliśmy także wydajne i solidne rozwiązania w postaci energooszczędnej płyty fundamentowej, pomp ciepła, rekuperacji czy fotowoltaiki. 

Z szacunku do energii i portfela

Przy opracowaniu jeszcze lepszego standardu – energooszczędnego – budowy domów jednorodzinnych, kierowaliśmy się zarówno szacunkiem do energii, jak i dbałością o wydatki naszych Klientów. Zasoby w postaci chociażby energii słonecznej pozwalają na wykorzystanie tego, co już mamy, bez efektu oddawania gazów cieplarnianych do atmosfery. Przykładem jest rekuperacja. Dzięki maksymalnemu wykorzystaniu powietrza, które jest oczyszczane i oddawane do użytku po filtracji możemy cieszyć się czystym powietrzem. Dodatkowo, poprzez odzysk ciepła, do którego dochodzi, oszczędzamy na kosztach ogrzewania. Skąd wiemy, że takie rozwiązanie jest korzystne ? Rachunki naszych Klientów mówią same za siebie. Budując dom w lepszym standardzie widzimy, że opłaty związane z ogrzewaniem są zdecydowanie niższe. Wydatki poniesione na budowę domu, które przez postawienie na lepszy standard mogą wydawać się wyższe niż u innych firm, w przyszłości się opłacą. 

Zapraszamy do zapoznania się z energooszczędnym standardem MYTKOWSKI. 

Zapoznaj się z naszą ofertą:

Zobacz również

Skontaktuj się z nami.
Zbudujemy dla Ciebie piękny dom.